Yüz Tanıma Sistemi

BIOSCRYPT MARKA DÜNYANIN İLK VE TEK "3" BOYUTLU AMERİKAN MALI YÜZ TANIMA SİSTEMİ:
· PDKS
· Havaalanları
· Belediyeler
· Sınır kontrol
· Kumarhaneler
· Nakit para çekme noktaları
· Polis kontrolü
· Oteller
· Parklar
· Giriş kontrolü

Yüz Tanıma Sistemi, havaalanları, kamu binaları, gümrük noktaları, polis kontrolleri, bankalar, gazinolar ve gece klüpleri gibi suç oranlarını yüksek ve suçluları yoğun olduğu alanlarda özellikle suç oluşumuna engel olmakta ve aranan suçluların tespitinde de mükemmel sonuçlar vermektedir.
Halen günümüzde kullanılmakta olan insan kaynaklı eski teknolojiler suç oluşumunun engellenmesinde ve suçluların tespitinde yetersiz kalmaktadır. Güvenlik alanında üstün bir teknoloji olan yüz tanıma sistemleri önem teşkil eden giriş çıkış bölgelerinde ya da aranan kişilerin bulunmasında sistemin kurulduğu bölgede insana bağlı değil sisteme bağlı bir yapı getirerek güvenliği üst seviyeye çıkarır. Yüz tanıma sistemleri yakın zamanda diğer biometrik çözümlerin yerini alarak personel takip, giriş çıkış kontrol gibi çeşitli veri toplama projelerinde de kullanılacaktır.
Yüz Tanıma,gözetleyici çözümler sağlamaktadır. Biometrik kimlik denetleme, görüntülü inceleme, erişim denetleme ve diğer uygulamalar için gereken yüz tanıma ve kaydedici özelliğe sahiptir. Dijital video kaydedici ve yüz tanıma yazılımı ünitelerini birleştirerek görüntünün içinden yerini belirler ve kimliği doğrularak sonuca ulaşır. Kaydedilmiş ve saklanmış olan yüz modellerini kolay kullanılabilen bir veritabanı içerisinden PC monitöründe görüntülenebilir. Üstelik farklı açılı yüz kayıtlarını görüntüleyerek tanımaktadır. Görsel bilgide güvenilir, verimli ve hızlı sonuçlar alınır.