Kapı Dedektörü

Geliştirilmiş Tespit Özelliği
Sağ ve Sol panellere eşit sayıda dağılmış toplam 12 alıcı ve verici bobinli tasarımı 33 AYRI NOKTALAMA BÖLGESİ ile dünya nın en gelişmiş YATAY ve DİKEY ZONE lu tespit teknolojisine sahiptir Kapı dedektörü içinden geçen metal hedef veya hedefler 33 ayrı noktalama bölgesinde her 2 panelin de üzerinde bulunan ışıklı göstergeler ile tam olarak tespit edilir yerleri belirlenir Kapıdan geçişi düzenleyerek tarama etkinliğini arttıran trafik konrol ışıkları giriş yönünde heriki panel üzerinde bulunan yeşil kırmızı ikaz göstergesi vardır.

TEKNİK ÖZELLİKLER
(Aşağıda teknik özellikleri belirtilen ürün Garrett 6500 i Modelidir.)
Sistem Tarifi Sağ ve Sol panellerde ayrı ayrı bulunan 6’şar adet Alıcı Bobini ve Verici Bobinleri ile 33 Bölgeli tarama özelliğine sahip, hedefin Yatay ve Dikey olarak kesin yerini panel üzerine yerleştirilmiş ışıklı güstergeleri ile gösteren, Mikroişlemcili Kontrol ve Algılama Devrelerine sahip Darbe Endüksiyonlu Sistemdir.

Algılama Alanları Sağ ve Sol panellerde 6’şar adet bulunan, özel tasarımlı Çoklu Alıcı Sistemi, Yatay ve Dikey olarak çok yönlü, tam kapsamlı mükemmel tarama sağlar. Hedef tespiti ve yerinin belirlenmesi geçitin neresinde olursa olsun tam ve mükemmeldir.

Programlar Farklı nesneler ve çalışma ortamlarına göre tasarlanmış 20 arama Programı.

Hassasiyet Her Programda 200 Kademeli Hassasiyet Ayarı

Arıza Tespiti Cihaz açıldığında devreye giren arıza tespit programı tüm devreleri otomatik olarak kontrol eder ve arıza nedeni arızalı komponenti Likit Kristal gösterge üzerinde rapor eder. Likit Kristal göstergede, arıza kodları fabrikada özel olarak kodlandığı şekli ile İngilizce, İspanyolca ve Türkçe olarak Görülebilir.

Hafıza Cihazın tüm program ve hassasiyet ayarları elektrik kesilmelerinde etkilenmeyen ve pil gerektirmeyen özel bir hafızada saklanmaktadır.

Kontrol Ünitesi Likit Kristal ekranlı, LED ışıklı göstergeler, tüm elektronik Modüller ve Bağlantılar bu kontrol ünitesi içinde muhafaza edilmektedir.

Kontrol Harici kontrol ve alarm cihazlarını kontrol etmek için düşük voltajlı AC ve DC kontrol röleleri çıkışları mevcuttur.

Göstergeler PD 6500’ün giriş tafaında panel üzerinde bulunan trafik yünlendirici ışıklar Yeşil olduğunda kapının ve güvenlik sorumlusunun taramaya hazır olduğunu kapının içinden geçen kişi üzerinde istenilen seviyenin üzerinde metal bulunduğunda ise Kırmızı, güvenlik elemanına şüpheli şahsı araması için gereken zamanı vererek bir sonraki aramanın yapılabilmesi için tekrar Yeşil renge döner Cihaz üzerinde bulunan renkli LED gösterge, metal miktarını gösterir. Kontrol paneli üzerinde bulunan Likit Kristal gösterge de ise cihazın kullanımı ve ayarları ile ilgili tüm bilgi ve komutlar arıza kodları ile görülürler kapının her 2 paneli üzerinde bulunan Kırmız renkli ışıklar metallerin tespit edildikleri yerleri panel üzerinde sadece 0 kısmında ışıkla belirterek Sağ/Sol/Orta ve Yukarıdan aşağı olarak kullanıcıya bildirir.

Sesli İkazlar Kapı tipi metal dedektörü içinden büyük kütleli eşyaların geçirilmesi veya kapının sağlıklı çalışmasını önleyecek büyük metal kütlelerin yaklaşması halinde meydana gelen yüklenme alarmı ile bildirilir. Ayrıca, tespit edilmesi istenen seviyenin üztünde algılanan metaller için sesli ikaz verilir.

Sayaç Cihaz içinden geçen kişi adedini sayma özelliğine sahiptir. Sayaç takkamı LCD ekranda görülür.

Koruma (Şifre) Cihazın program ve hassasiyet ayarları iki seviyeli, 4 basamaklı şifrelerle korunmaktadır. Cihaz üzerindeki şifre girişleri kayıt edilmekte ve bu sayede cihazın şifresine yapılan yetkisiz müdahaleler rapor edilmektedir.

Cihazın Yapısı Cihazın yaz panelleri dekoratif görünümlü Laminata kaplıdır. Kontrol paneli ve panel bağlantı elamanları dayanlıklı Alüminyumdan imal edilmiştir.

Standartlar (GÜVENLİK) (ELEKTRONİK): Cihaz, kapı dedktörleri için en yüksek standart sayılan Federal Havacılık Teşkilatının (FAA), Ulusal Kanun Uygulayıcıları ve Suç Enstitüsü (NILECJ) 0601.00 1-5 standartlarına uygundur. Ayrıca, elektronik cihazların yaydığı gürültüyü sınırlayan IEC Standards For Safety Requirements For Electronic Measuring Apparatus ve FCC Class B Standards’a uygundur. MT 5500 yeni Avrupa Electromanyetik Uyum Şartlarına (European Electromagnetic Compability Directive, 89/336/EEC CE EN55011, Group2, Class B EN 50082-1 Belgesine Haizdir.

Halk Sağlığı MT 5500, ün manyetik alan şiddeti aşağıda belirtilen standartlara göre incelenmiş, ve manyetik bantlar, manyetik kayıt ortamları, manyetik bantlar dahil, disket ve kartlara zarar vermeyecek seviyede olduğu tespit edilmiştir. IEEE C95.1-1991 Section 4.12 (Institute of Electrical and Electronics Engineers’a Standard For Safety Levels With Respect To Human Exposure to Radio Frequency Electromagnetic Fields, 3 kHzto 300gHz. Occupational & Safety Health Admisintration: Radiation Protection Guide, CFR 1910.97 Section (2) NILECJ-STD-0601.00 section 4.11 RPB-SC-18 section 3.2.2 Kapı tipi metal dedektörlerin (cardiac pacemaker) kalp pillerine etkileri.

Çevre Şartları IP 31, IEC Standard “Degrees of Protection Provided by Enclosures”, CEI529’a (FİZİKİ KORUMA) uygundur.

Maskelemeye Karşı Korunma Özel program tasarımları ve darbe endüksiyonlu taraması ile 1’den fazla ters manyetik özelliğe sahip metalin birbirinin manyetik alanını nöürleştirerek, (Birbirini Maskeleme) kapı tarafından tespit edilmemesi durumunu önleyen özelliğe sahiptir.

Enfraruj Sensör Cihazdan geçen kişileri saymak ve hatalı alarm oranını en aza indirmeye yarayan enfraruj sensörler cihazın iki yan paralel üzeride bulunmaktadır.

Gürültü Cihazda %100 Faraday kalkanı kullanılmıştır. GARETT’e özel elektronik devreler sayesinde X-Ray cihazlarındaki monitörlerden ve kapalı devre kamera sistemindeki kamera ve motitorlrden yayılan parazitler azami ölçüde etkisiz hale getirebilir. Cihaz aynı zamanda FCC CLASS B’ye de uygundur.

Senkronizasyon Çoklu frekans kullanım özelliği sayesinde birden fazla kapı dedektörü birbirine yakın mesafelerde kullanılabilir.

Güç Kaynağı Cihaz, 85-265 Volt, 50 yada 60Hz +-%4’de çalışabilmektedir. Cihazda kullanılan güç kaynağı 5 watt gücünde Switch Mode güç kaynağı olup UL, CSA, TUV ve VDE Standartlarına sahiptir.

Çalışma Ortamı -4F (-20C) ile +185F (70C) arası, %95 Bağıl Nem.

Geç.Kapasitesi Geçiş miktarı cihazın elektronik devreleri ile sınırlı olmayıp ortalama geçiş miktarı dakikada 50-60 kişidir.

Opsiyonlar Şebekeden bağımsız 2 Saat çalışma sağlayan ve voltaj dalgalanmalarına karşı koruma sağlayan UPS. 15 metre mesafeye kadar cihazı uzaktan kontrol ve kumanda etmeyi sağlayan uzaktan konrtol modülü (P/N: 2225600) Cihazı taşımak için tekerlekli araba (P/N 116800)

Garanti İşçilik ve imalat hatalarına karşı 12 Ay.

Boyutlar Genişlik En Boy Ağırlık
Geçiş Koridoru 0.76 M 0.57 M 2 M
Dış Boyutlar 0.9 M 0.57 M 2.2 M
Ambalaj Boyutu 85.1 CM 15.9 CM 2.23 CM