EL Dedektörü

YÜKSEK HASSASİYET ;
Tespit edilmek istenilen nesnelerin silah harici fünye ve pil gibi küçük parça olabileceği ve mevsimsel (kış) giyim farklarıda dikkate alındığında düşük hassasiyetli dedektörlerin algılama mesafesi dışında kalma riski çok yüksektir.Meyer el dedektor ile gereken yüksek hassasiyet seviyelerinde taramayaparken, cihazın yan tarafında bulunan titreşim butonu ile kolaylıkla vip geçişlerde cihaz titreşim moduna geçebilir.

GİZLİ GENEL HASSASİYET BUTONU ;
Güvenlik danışmanları ve koordinatörleri, belirledikleri güvenlik seviyelerinin karşılanması ve kullanıcıların hassasiyet seviyelerini sık sık değiştirmesi nedeniyle doğabilecek tarama risklerine engel olmak amacıyla dedektörlerin hassasiyetlerinin kullanıcı insiyetifinde olmamasını isterler.Meyer Dedector metal dedektörü şartnamelerinin en önemli maddesi olan, hassasiyet ayarının şifre veya kilit altında olması ilkesinden hareketle genel hassasiyet butonunu kabza içinde korumaya almıştır.

GENİŞ TARAMA BOBİNİ İLE HATASIZ TARAMA ;
Meyer dedector , sahip olduğu 21,0 cm. uzunluğundaki bobini ile mümkün olan en geniş yüzeyi en kısa zamanda ve en hatasız tarar.
BATARYA BİTİŞ İKAZI;
Meyer Dedector Şarj edilebilir bataryası ve şarj adaptörü ile pili bitmesi durumunda şarj edilerek kullanılmaya devam eder.Gövde Sağlam düşmeye ve darbeye mukavim ABS plastikten mamüldür.
Pil Değişimi
Herhangi bir alete (tornavide vb.) gerek duyulmaksızın sadece sürgülü kapağın açılması ve pilin içeri bırakılarak, kapağın tekrar sürülmesi ile sağlanır.Pil 9V normal pil ile 80 saat hizmet verir.
Alarm
Sesli, ışıklı ve Titreşimli
Açma/Kapama
2 pozisyonlu açma/kapama düğmesi (pozisyon 1-kapalı, 2-Açık ,)
Aksesuar
220 V şarj tertibatı (pil hariç) Orjinal deri kemerde taşıma askısı.
Şarj Süresi
12 saat (pili cihazdan çıkarmaya gerek yoktur).
Batarya Seviyesi Kontrolü
Şarjlı batarya %10 seviyesine indiğinde otomatik olarak arama sesinin değişimi ile kullanıcıya bildirir.
Frekans
95 kHz.
Isı Şartları
-200 ila 700 %95 Bağıl Nem.
Ölçüler
Ağırlık : 0.6 kg
Genişlik : 82 mm
Kalınlık : 412 mm
Uzunluk : 419 mm